

17:12

28. november 2011

Vi er fem unge, søde studerende der bor sammen i et hus på Amager. Og vi beboere på Amagerlienborg leder efter en ny, sjette beboer fra den 1. januar.
Vi deler stue, stort køkken, badeværelse og have. Vi kan godt lide at bruge tid sammen. Vi holder fest fra tid til anden, men for det meste er her stille og roligt og hyggeligt. Vi har en fælles madkasse som vi er glade for at alle er med i, og spiser sammen så tit vi har lyst. Der holdes (utroligt saglige) husmøder efter behov.
Huset ligger tæt på Amagerbrogade, KUA, DR Byen metro, Amagerfælled og Amager Strandpark. Dit værelse ligger på første sal, og er lyst med plads til seng og skrivebord, etc.
Huslejen er 2750 kr. om måneden (inklusive vand, varme og el). Depositum på 7250 kr.
Vi er mellem 22 og 25 år, og leder efter en på cirka samme alder. Men det vigtigste for os er, at du har lyst til at bo i kollektiv og være med til at præge hverdagen i huset.
Hvis du har lyst til at komme forbi til en kop kaffe at møde os, så kontakt os her eller på 22982097 eller 30227770.
Kh
Jo, Sophie, Maher, Nikolaj og Freja.
19:30

1. december 2011

hej Amagerlienbor(=
Jeg vil meget gerne være den nye heldige beboer, eller ihvertfald komme forbi til en kop kaffe så i kan se hvem jeg er. Har pt ingen mobil, men skrive tilbage her eller find mig på facebook, Stine Rosdahl-Petersen, hvor mit profil billede er mig, med rødt hår.
Ps. Spiser i tit aftensmad sammen?
Kh. Stine
Most Users Ever Online: 212
Currently Online:
4 Guest(s)
Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)
Top Posters:
Camilla Nielsen-Englyst: 17
Christian Køster: 16
ann sophie pedersen: 15
Margrethe: 15
Katja Andersen: 11
Asger: 10
Member Stats:
Guest Posters: 4
Members: 2660
Moderators: 0
Admins: 2
Forum Stats:
Groups: 2
Forums: 3
Topics: 914
Posts: 1497
Newest Members:
test, wpengine, FayeEggleston, ElmerLehner5, jannie, L.A.Administrators: Jacobs: 0, Kolle Hjælp: 0