

06:01

23. juni 2011

Vi skal i alt være 5 beboere – lejlighed haves.
Skriv lidt om din livshistorie og hvordan du forventer at bo i kollektiv. Forventningen er et meget socialt kollektiv. Husleje nok max 3000 inkl alle faste udgifter, ikke helt færdigberegnet.
Skriv direkte til k.peaceandlove@gmail.com
Bedre profil følger, når du har været med til at udvikle den.
PS:
Arbejdsnavnet er peace and love. Dette kan vi ændre senere, det er ikke et 1970-kollektiv, men et ungdommeligt et. Men et udtryk for hvordan vi skal betragte hinanden.
13:33

14. juni 2011

Hej Peace and Love.
Jeg er 29 år og er netop blevet færdig med mine studier.
Jeg er meget kreativ af natur. Jeg elsker at skrive, spille guitar, synge, lave mad (gerne fra årstidernes kogebog) kan strikke (men kun strømper :), male og har sat en del gamle møbler i stand.
Jeg er meget socialt anlagt, elsker arbejdsfællesskab, akustisk guitar og BezzeWizzer.
Jeg vil hellere til en live koncert med Jack Johnson og nyde en Mojito i solen end jeg vil stå i på et diskotek og høre Unga Bunga musik hele aftenen.
Hvis du/I synes jeg passer til din/jeres værdier, så send mig en mail på ditte_marie_larsen@live.dk - så vil jeg meget gerne mødes og se lejligheden.
Mvh
Ditte
09:53

23. juni 2011

13:52

19. august 2011

Hej Peace and Love (-:
Jeg hedder Karen, er 34 år og er uddannet indenfor musik. Jeg spiller violin, lidt klaver og synger og det er nok det jeg holder allermest af. Derudover tegner jeg og holder af friluftsliv og socialt samvær.
Jeg er ikke-ryger og uden husdyr og søger bofællesskab/kollektiv der er hyggeligt og kreativt.
Mit telefonnummer er 29220494 og min email er karenvibekejensen@hotmail.com
I er velkomne til at skrive eller ringe (-:
Med venlig hilsen
Karen
Most Users Ever Online: 212
Currently Online:
6 Guest(s)
Currently Browsing this Page:
1 Guest(s)
Top Posters:
Camilla Nielsen-Englyst: 17
Christian Køster: 16
ann sophie pedersen: 15
Margrethe: 15
Katja Andersen: 11
Asger: 10
Member Stats:
Guest Posters: 4
Members: 2660
Moderators: 0
Admins: 2
Forum Stats:
Groups: 2
Forums: 3
Topics: 914
Posts: 1497
Newest Members:
test, wpengine, FayeEggleston, ElmerLehner5, jannie, L.A.Administrators: Jacobs: 0, Kolle Hjælp: 0